Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME SÖZLEŞME ONAYI

SATICI BİLGİLERİ

Unvan: ARTILOG LOJİSTİK ULUSLARARASI TAŞIMACILIK DANIŞMANLIK VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ.
Adres: ALSANCAK MAH. 1458 SK No:20-12-1 35220 Konak/ İzmir
Telefon: 02323320392
Eposta : info@artilogistics.com

MERSİS No: 0843022458800015 

ALICI BİLGİLERİ

Adı Soyadı / Unvanı: [.] (“ALICI”)

Teslimat Adresi: [.]

Telefon: [.]

Eposta: [.]

 

 1. www.yurtdisiexpress.com İşleyişi

1.1. Gönderen web adresi üzerinden alıcı adres ve bilgilerini girdikten sonra gönderi veya gönderiler gönderenin beyan ettiği adresinden teslim alınır.

1.2. Yurtdışı gönderilerde gönderen, Konşimento ve Proforma Fatura bilgilerini eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmayı kabul, beyan ve taahhüt ederler.

1.3. Gönderen, ürün teslim alındıktan sonra operasyonda ortaya çıkabilecek ek ücretleri ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Belirlenen bedeli 3 iş günü içinde ödememesi halinde, www.yurtdisiexpress.com gönderiyi, gönderenden teslim aldığı adrese geri iade edebilir ve gönderenin ödediği bedelden, gönderi iade bedeli ile birlikte varsa zararlarını mahsup ederek geri kalan tutarı gönderene iade edebilir. Gönderenin yanlış beyanı sebebiyle fazla gönderi bedeli ödemesi halinde www.yurtdisiexpress.com fazla ödenen bedeli gönderene geri ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

1.4. Gönderen, www.yurtdisiexpress.com un tek başına kargo hizmeti vermediğini. Yalnızca gönderiye ait en makul kargo hizmetini sağlayacak Kargo Firmasının seçimi ile gönderinin Kargo Firmasına teslim edilmesi için aracılık faaliyetinde bulunduğunu kabul ve beyan eder.

 1. Taşımacılık Genel Şartları

2.1. Kabul Edilmeyen Mallar

Aşağıdaki hallerde www.yurtdisiexpress.com gönderiyi kabul etmeyecektir:

 • IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Kuruluşu ), ICAO (Uluslararası Hava Taşımacılığı Organizasyonu), Tehlikeli Maddeler Yönetmeliği veya uygulanan hukuk kapsamında rizikolu malzeme, tehlikeli mal, yasak ya da kısıtlı olarak sınıflandırılmış olanlar,
 • İlgili gümrük düzenlemelerinin gereksinmesine karşın gümrük beyanı yapılmamış olması hali,
 • Nakit para, çek, senet, altın vb. değerli madde ve taşlar, döviz gibi kıymetli evrak ve maddeler,
 • Taşınması sırasında bozulabilecek her türlü yiyecek, et, balık, meyve, sebze, akabilecek salamura veya sıvı ürünler, teneke & plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb. ürünler,
 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici her türlü sıvı ve gaz kimyasal maddeler,
 • Canlı veya tıp testlerinde kullanım amaçlı gönderilmek istenen cansız varlıklar,
 • Ambalajı olmayan açık gönderiler,
 • Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler,
 • Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler,
 • Kolilenmiş olanlar dışındaki ev eşyaları (mobilya aksamı, çuval içinde ve ambalajı yetersiz eşyalar)

2.2. Gönderi Bedeli ve Faturalama

Gönderen gönderi bedelinin, fiili ya da hacimsel ağırlıktan hangisi daha yüksekse ona olana göre hesaplanacağını ve bu hesabı teyit etmek üzere, her gönderinin www.yurtdisiexpress.com tarafından yeniden tartılıp ölçülebileceğini kabul ederler. Gümrük vergileri, resim, harç, navlun veya iş dolayısıyla oluşacak bir bedelin gönderen tarafından ödenmemesi halinde www.yurtdisiexpress.com gönderiyi teslimden alıkoyabilir ve ödeme yapılıncaya kadar www.yurtdisiexpress.com un gönderi üzerinde hapis hakkı mevcuttur.

2.3. Taşımanın Gecikmesi

www.yurtdisiexpress.com, gönderinin Kargo Firması’nın düzenli teslimat programlarına göre teslim edilmesi için bütün makul çabaları gösterecektir ancak bunlar garanti kapsamında olmayıp sözleşmenin bir parçasını oluşturmazlar. www.yurtdisiexpress.com gecikmelerden kaynaklanan zarar ya da kayıplardan sorumlu değildir.

2.4 Gönderenin Beyan ve Taahhütleri

Aşağıdaki şartların yerine getirilmemesi halinde www.yurtdisiexpress.com ortaya çıkan hiçbir zarardan sorumlu değildir ve Gönderen aşağıdaki haller sonucunda www.yurtdisiexpress.com un zarara uğraması halinde www.yurtdisiexpress.com un her türlü zararını derhal nakden ve def’aten tazmin edecektir.

 • Gönderen ya da temsilcileri tarafından verilen bütün bilgiler tam ve doğrudur.
 • Gönderi, Gönderen tarafından (varsa çalışanları tarafından) güvenli yerde hazırlanmıştır.
 • Gönderen, Gönderiyi hazırlama konusunda güvenilir kişilerden yararlanmıştır.
 • Gönderen, Gönderiyi hazırlık, depolama ve www.yurtdisiexpress.com a taşıma aşamalarında yetkisiz müdahalelere karşı korumuştur.

 

Satıcı: ARTILOG LOJİSTİK ULUSLARARASI TAŞIMACILIK DANIŞMANLIK VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ.
 www.yurtdisiexpress.com

Gönderen: